Designer: Ana Kraš

Nie tylko utalentowana, ale również i piękna Ana Kraš jest projektantką, fotografem i ilustratorką w jednym, przy czym nie uważa żeby to było aż tak wiele. Idealnie by było gdyby uprawiała profesjonalnie sport i do tego potrafiła grać na instrumencie, wtedy mogłaby siebie nazwać kobietą renesansu. Kiedy godzinami wyplata słodkie, cukierowe abażury Bonbons ma czas by myśleć o innych projektach. Jest autorką kilku docenionych już obiektów takich jak hug chair- krzesła produkowanego przez Foundry, czy m lamp, którą team Maison Margiela wykorzystał w paryskim hotelu
Fotografia to dla niej po prostu przyjemność. Nie obchodzi ją aparat, wystarczy żeby był i pozwalał dokumentować chwile. Urodzona w Belgradzie, obecnie mieszka w Los Angeles, mieście które jak mówi, nie od razu pokochała. Urzekają ją palmy, ocean i dom w którym mieszka. Cytrynowe drzewko, bo można zrobić lemoniadę, drzewo avocado, które nigdy nie daje owoców, ale i tak fajnie jest mieć je w ogrodzie. Wiewiórki skaczące po drzewach i jaśmin, którego zapach zniewala wiosną.  
Z osób z którymi chciałaby współpracować wymienia między innymi Konstantina Grcic'a, którego wrażliwość i podejście bardzo sobie ceni. Niedawno zresztą, ich tygodniowa wymiana maili na temat trwałości w designie została opublikowana w UNDER THE INFLUENCE MAGAZINE.a) BONBONS (2010)- rodzina unikalnych abażurów, każdy ręcznie wyplatany przez Anę.
b) KSILOFON (2010) - mebel powstały  na prośbę znajomych artystki, by zaprojektowała prosty, niedrogi i łatwy w złożeniu stojak na ubrania. 
c) HIVE (2010) - lampa podłogowa o dębowej konstrukcji. Wysokość wspornika oraz abażuru reguluje się za pomocą sznurka.
d) M LAMP (2010) - super prosty pomysł. Lampa nie posiada abażuru, więc dostrajasz kolor, nasycenie światła jak chcesz. Wystarczy narzucić kilka szmatek i gotowe.

credits: pictures -> www, info -> www.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz